Rozwijaki

Firma ZM ADAMET jest wiodącym w Europie konstruktorem i producentem urządzeń technicznych, potocznie zwanych Rozwijakami. Działamy w tej branży nieprzerwanie od 2014 roku, ciągle doskonaląc nasze produkty.

Rozwijarki i kołowrotki do rozwijania kabli, światłowodów, rur PERT, rozwijaki do rur ogrzewania podłogowego, HDPE, PE to nasze sztandarowe wyroby. Są to w pełni zaprojektowane i wykonane w naszym zakładzie konstrukcje.  Po konsultacjach i współpracy z instalatorami, producentami kabli i rur, sklepami i hurtowniami nasze produkty nabrały ostatecznych kształtów i zyskały oczekiwaną przez odbiorców funkcjonalność.

Nasze rozwijaki cieszą się ogromnym zainteresowaniem elektromonterów i instalatorów sieci elektrycznych, telekomunikacyjnych i komputerowych, instalatorów ogrzewania podłogowego. Wykorzystanie naszych kołowrotków pozwala oszczędzać czas i zapanować nad plątaniną kabli, przewodów, linek i rur.

Wykonujemy różne wersje rozwijaków. Na rozwijaki do kabli i przewodów, w zależności od wersji można założyć od dwóch do czterech rodzajów kabli. Można w szybki sposób wymieniać szpulki z kablami. Rozwijaki do kabli posiadają obrotowe szpule z regulacją średnicy wewnętrznej od 10 cm wzwyż. Średnica obręczy to 55 cm. Atutem naszych rozwijaków jest obręcz zapobiegająca obijaniu ścian i innych przeszkód, a także zabezpieczająca kable przed zsuwaniem się ze szpuli. Ułatwia to również przenoszenie.

W naszej ofercie znajdą Państwo również rozwijaki do rur PERT, PEX, HDPE, PE, które podobnie jak rozwijaki do kabli ułatwiają montaż rur ogrzewania podłogowego z krążków różnych producentów o długości rur od 200 do nawet 600 metrów.

Nie zapomnieliśmy również o sklepach i hurtowniach. Mamy w swojej ofercie stacjonarny zestaw rowijaków do kabli i przewodów mieszczących na małej powierzchni nawet kilkanaście różnych rodzajów kabli i przewodów, bądź innego nawijanego asortymentu.

Każdy z naszych rozwijaków może być w wersji stacjonarnej jak i mobilnej. Stosujemy różne rodzaje kół, od gumowo-metalowych po gumowe pompowane z hamulcami.
Nasze rozwijaki wykonane są z wysokiej jakości profili stalowych, malowanych proszkowo. Elementy ruchome szpul są galwanicznie cynkowane.
Jesteśmy w stanie zaprojektować i wyprodukować każdy typ rozwijaka w zależności od zapotrzebowania klientów.

Przykładowe zdjęcia naszych rozwijaków